Sendikamız Asla Kadrolarını Satmayacaktır
anasayfa ileti?im arama
Sendikamız Asla Kadrolarını Satmayacaktır

“Şef, tesis müdürü, sayman, memur, hizmetli, şoför, aşçı, ,bekçi, kaloriferci, teknisyen, tekniker, mimar, mühendis, uzman, araştırmacı, kadrolu usta öğretici, şube müdürü, hemşire, bilgisayar işletmeni, v.h.k.i.” tarafından kurulan sendikamız kurucu kadrolarını hiçbir zaman satmayacaktır.

 

 

Bilindiği üzere ülkemizde on yıllarca şef kadroları en az kadrolardı. Şef yetersizliği yerine görevlendirme şefliği getirmiş zamanla şef yetersizliği çalışmalarda büyük sorunların yaşanmasına neden olmuştu. Bu yetersizlik sonunda bakanlıkça görülerek, şef kadroları doldurulmaya başlanmış ve bugün olması gerektiği düzeye yakın bir seviyeye çıkartılmıştır.

 

Bilindiği üzere bakanlığımızca; “sayman, memur, hizmetli, şoför, aşçı, ,bekçi, kaloriferci, teknisyen, tekniker, mimar, mühendis, uzman, araştırmacı, kadrolu usta öğretici, şube müdürü, hemşire, bilgisayar işletmeni, v.h.k.i” kadroları yeterince doldurulamamakta ve sorunlar art arda devam etmektedir. Bu kadroların doldurulamamasının nedeni ise bazı ve çoğu okul ve kurum müdürlerinin ihtiyaçları bakanlık düzeyine yeterince yansıtamamasından ve dolaylı yaltaklıklarından kaynaklanmaktadır.

 

Bu kadrolar okul-kurum müdürlerince ilgili kadroların üzerine farklı kadroların çok sayıda işinin tek kadronun üzerine yıkılması ve şimdiye kadar bu konuda ciddi adımların atılmamasından kaynaklanmaktadır. Buna alışan idarecilerin farklı kadro işlerinin tek kadroca yapılmasını ise doğru bir çalışma olarak görünmüştür.

 

Bu gün bazı eğitim çalışanları sendikalarınca hizmetli kadrosunun kaldırılması gerektiği açıklanmıştır. Bu sendikaların kadrolarına ihanetin açık bildirgesidir. Hizmetli kadrosunun kaldırılması isteği hizmetlilerin üzerine yıkılan büyük yükün sebebi gibi görünse de, dün şeflerin üzerinde ki yük mücadeleler ve doğru çalışmalar sonrası kaldırılmaya yakın aşamaya gelmiştir. Hizmetlilerin üzerindeki yükte aynı şekilde yapılacak mücadelelerle ve sendikamızca kaldırılacaktır.  Hizmetlilerin yükleri ağır diyerek onların tamamen silinmesi ve hizmetli eğitim çalışanlarının 4/C korkusu ile karşı karşıya bırakılması büyük hatadır.  Ayrıca bugün üzerinde ağır yük görünen hizmetli kadrosu kaldırıldığı taktirde hizmetlilerin işi bekçi ve kaloriferci kadrolarına yüklenirse o zamanda bu kadrolar kaldırılsın denilmeye başlanacak, bu süreç; …. memur, şef, şube müdürü… kadrolarına kadar gidecek ve son olarak ta MEB’in özelleştirilmesi sonucuna ulaşacaktır ki bu millete ihanet anlamı da taşımaktadır.

 

Sendikamız “şef, tesis müdürü, sayman, memur, hizmetli, şoför, aşçı, ,bekçi, kaloriferci, teknisyen, tekniker, mimar, mühendis, uzman, araştırmacı, kadrolu usta öğretici, şube müdürü, hemşire, bilgisayar işletmeni, v.h.k.i.” kadrolarının haklarının doğru işletilmesi için mücadelesine 27 Mayıs 2010 tarihinde başlamış ve bu mücadeleye her daim devam edecektir. Bu kadroların kaldırılması veya bu yönde yapılacak her adımda BİLGEÇ en büyük ve en sert tepkiyi gösterecektir. Kendilerini eğitim çalışanlarının sendikası gibi tanıtan ve bu yönde eğitim çalışanlarını üye olarak kabul eden sendikaların yapacağı; bu ve buna benzer her adımda sendikal ve insani her mücadele de en sert şekilde gösterilecektir.

 

Hak Almanın yeni adı BİLGEÇ olacaktır.

 

Üyelerimize ve Bilinçli Ve Gelişimci Eğitim Çalışanlarına duyurulur

Yorumlar (0)
Yorum yaz
Your Contact Details:
Yorumlar:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img]   
:D:angry::angry-red::evil::idea::love::x:no-comments::ooo::pirate::?::(
:sleep::););)):0
Security
Lütfen resimdeki güvenlik kodunu giriniz.
 

 

Copyright © www.bilgec.org.tr